
Тематичне портфоліо бібліотекаря
ІнфоМедіа
Моніторинг
КМІС на замовлення ГО «Детектор медіа» провів на початку 2016 року соціологічного опитування про те, наскільки критично громадяни України оцінюють медіа. Одне з питань, яке ставилось: «Чи вважаєте ви, що потрібно запровадити навчання з медіаграмотності?». 45 % громадян відповіли, що курс має бути запроваджено у школах, 40 % опитаних вважають, що він необхідний у вишах, 27,8 % відповіли, що потрібні широкі просвітницькі кампанії з медіаграмотності для дорослих, і лише 12,1 % не вважає, що потрібне навчання з медіаграмотності.
.png)
З метою вивчення рівня медіакультури, сприймання та використання мультимедіа, критичного оцінювання підлітками сучасних медіа, запитів на гурткову роботу та внесення корективів в діяльність бібліотеки, пошуку нових форм та технологій з формування медіакультури бібліотекаркою складено анкети та проведено онлай-опитування серед педагогів, вихованців, батьків.
Результати моніторингу
АНКЕТУВАННЯ ДІТЕЙ
Як показало опитування вихованців віком 10-15 років
100% із них користуються Інтернет ресурсами, 61% телебаченням; 24 % читають книги, 12% читають дитячі журнали та газети, 2 % слухають радіо.
Програми телебачення, які дивляться діти:
21% – гумористичні передачі для дорослих; 9% – дитячі фільми, 6% – новини, 6% – реаліті-шоу, 6% – мультфільми, 5 % - науково-популярні передачі (для навчання).
Діти часто споживають сумнівну, низькопробну, незрозумілу і навіть агресивну медіапродукцію.
У той чи іншій мірі діти не довіряють усім джерелам інформації, але найбільш ненадійним, на їх думку, є телебачення і Інтернет. В той же час медіа займають в їхньому житті значне місце. Отже статистика змушує замислитися батькам, чому діти, не довіряючи Інтернету, однокласникам, усе ж таки віддають їм перевагу в спілкуванні.
Що дітей приваблює в медіа? Які потреби вони задовольняють завдяки медіа?
18% – все, що викликає позитивні емоції; 15% – життя однолітків; 7 % - можливість навчатись, 3% – що надає можливість мріяти, фантазувати.
Під час використання Інтернету діти стикаються з непотрібною, неправдивою інформацією. Серед небезпек також назвали шахрайство та кібербулінг.
Щодо медіатворчості, діти надають перевагу практичним заняттям з відеозйомки та відеомонтажу
Анкета з медіакультури
ВИВЧЕННЯ РІВНЯ МЕДІАКУЛЬТУРИ ПЕДАГОГІВ
Вивчення рівня медіакультури показало, що педагог-позашкільник визнає перспективи професійного майбутнього, знає, як отримати інформацію, але недостатньо володіють вмінням використовувати медіаресурс у професійній діяльності, користуватись сучасними засобами, методами та технологією роботи з інформаційними ресурсами.
Внесено корективи в роботу бібліотеки та запроваджено систему занять, індивідуальні консультації, майстер-класи з інформаційної грамотності.
АНКЕТУВАННЯ БАТЬКІВ